GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK, ESETTANULMÁNYOK, TUDÁSANYAGOK, LEÍRÁSOK…
Az alábbi tartalom folyamatosan frissül, ha valamit netán mégsem talál, írjon nekünk vagy hívjon minket és amint tudunk válaszolunk a felmerülő kérdésekre!
Tokba építés:
A régi fa nyílászáró tokszerkezete nem kerül kibontásra, hanem abba építjük bele az új műanyag ablakot és az illesztési hézagot takarólécekkel fedjük le. Előnye a gyors, tiszta beépítés, mely után nincs szükség kőművesmunkára. Hátránya, hogy az üvegfelület csökken.
Nyílászárók nyitási irányának meghatározása:
Az ablakok, erkélyajtók, bejárati ajtók melyik irányba nyílnak, azaz milyen nyitásirányúak. Jobbos nyitásirányú, ha a pántok belülről nézve a jobb oldalon láthatók, a kilincs pedig a bal oldalon. Balos nyitásirányú, ha a pántok belülről nézve a bal oldalon láthatók, a kilincs pedig a jobb oldalon. A kifelé nyíló erkélyajtót, bejárati ajtót kívülről nézzük jobbos, ha a pántok jobb oldalon láthatóak balos, ha a pántok bal oldalon láthatóak.
Ablakcsere panellakásban:
A panelépületek műanyag ablakai többnyire egy méretűek szokták mondani szabvány méretűnek is. Persze paneltípusok szerint eltérőek az ablakok, erkélyfalak, de cseréjük egyszerűbb és utólagos fal visszajavítást sem igényelnek csak takaró lécezést
Ablakcsere téglából épült házban:
A téglából épült házban legtöbbször a külső falkáva kisebb, mint a belső, van külső ablak sor és van belső ablak sor ezeket Geréb tokos ablaknak hívjuk. Figyelembe kell venni ilyenkor, hogy az új nyílászárónk üvegfelülete kisebb lesz és a belső falkávánknál 3-6 cm hézag is keletkezhet, amit nikecellel, purhabbal, gipszkartonos visszajavítással lehet pótolni.
Keressen elérhetőségeinken vagy kérjen árajánlatot!